Umiddelbart etter ankomst, før vi hadde fått tildelt sovested, hadde Tore Hunes rigget fem pilkestenger. Her skulle det pilkes! Vi fikk installert oss fortere enn svint og beinet ut på isen. Og fisk ble det, om ikke kilosfisk. Middagen ble servert på slaget klokken syv, og på menyen stod det reinbuljong og flatbrød til forrett. Margebein, reintunge og reinkjøtt til hovedrett og creme brulee til dessert. Helt konge!
På lørdag og søndag ble det knallharde og lange fiskeøkter. Lørdag var som fredag helt strålende værmessig. Ikke én sky på himmelen. Søndag ble litt bustete etter hvert, men noen kjørte på og fisket i i vannrett snø og kuling. Det var Johanjavrre som var vannet det skulle bli tatt litt større fisk. Hult tok den største på 600 gram, og flere store ble, som vanlig, mistet. Trond hadde på et beist, men fikk den ikke opp av hullet.
Alt i alt fikk vi mye fisk, både røye og lake. Marianne satte forresten ny klubbrekord på lake med en slimete jævel på 780 gram. Turen i sin helhet var strålende, og det var stemning for å dra tilbake neste år. Så, hvis du ikke var med i år er det neste år som gjelder. Da, da skal vi stor fisk, da! Og vi skal spise like godt og kose oss hos vertinnen Lisa med kompani i et fantastisk senvintereventyr på Finnmarksvidda.